Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sołectwa

W gminie Biała utworzonych jest 30 sołectw. Sołectwa są jednostkami pomocniczymi gminy, w których mieszkańcy tworzą wspólnotę samorządową Gminy Biała.

Sołectwa działają na podstawie przepisów prawa,  a w szczególności:

  1. ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym;
  2. Statutu Gminy Biała;
  3. Statutu swojego sołectwa.

Organami jednostek  pomocniczych – sołectw są:

  1. Zebrania Wiejskie – organy  uchwałodawcze sołectw;
  2. Sołtysi – organ wykonawczy sołectw;
  3. Rady Sołeckie – organy wspomagające sołtysów w funkcjach wykonawczych.

Przewodniczącymi Rad Sołeckich są Sołtysi.

Wykaz Sołectw, Sołtysów i Rad Sołeckich:

  1. "Przedmieście" w Białej:
    Sołtys: Anna Solloch, skład Rady Sołeckiej: Roman Chrząszcz, Adrian Duda, Marek Dziony, Marian Graba, Piotr Grelich.
  2. Browiniec Polski:
    Sołtys: Adrian Harnys, skład Rady Sołeckiej: Norbert Bar, Rajnard Hoppe, Regina Menzler, Manfred Sobota.
  3. Brzeźnica:
    Sołtys: Małgorzata Fluder, skład Rady Sołeckiej: Krystian Fiebich, Józef Hoinko, Marcin Litwin, Alfred Spyra, Joanna Zwadło.
  4. Chrzelice:
    Sołtys: Patryk Żelazko, skład Rady Sołeckiej: Marcin Haberecht, Hubert Wiertelarz, Marcin Hampel, Helmut Gaida, Grażyna Uliczka.
  5. Czartowice:
    Sołtys: Izabela Kusiek, skład Rady Sołeckiej: Henryk Kapma, Jan Robota, Mariusz Sacher.
  6. Dębina:
    Sołtys: Mariola Piwowarczyk, skład Rady Sołeckiej: Norbert Kern, Monika Młynarczyk, Helena Niewianda.
  7. Frącki:
    Sołtys: Urszula Wottka, skład Rady Sołeckiej: Bożena Bielakiewicz, Brygida Brydziak, Renata Sokol, Monika Spyra.
  8. Gostomia:
    Sołtys: Waldemar Kandziora, skład Rady Sołeckiej: Janusz Chowaniec, Tomasz Puchała, Beata Romaniak, Krystian Stafa.
  9. Górka Prudnicka:
    Sołtys: Klaudia Famulla, skład Rady Sołeckiej: Mateusz Gruchman, Damian Przyklenk, Alojzy Stankala, Klaudia Wistuba.
  10. Grabina:
    Skład Rady Sołeckiej: Artur Augustyn, Justyna Cziomer, Ewa Kwoczek, Waldemar Weiss.
  11. Józefów:
    Sołtys: Beata Czaja, skład Rady Sołeckiej: Robert Czaja, Edward Klose, Sylwia Saska-Wójs, Robert Seibert.
  12. Kolnowice:
    Sołtys: Damian Tarnowski, skład Rady Sołeckiej: Danuta Karaś, Józef Styra, Ewa Szewczyk, Artur Sztechmiler, Ewa Szymczyna.
  13. Krobusz:
    Sołtys: Jacek Niedorozow, skład Rady Sołeckiej: Hubert Kollek, Renata Kwiotek, Markus Pierskalla, Rajmund Suchy.
  14. Laskowiec:
    Sołtys: Weronika Szuster, skład Rady Sołeckiej: Zbigniew Baniak, Agata Gros, Renata Wójs.
  15. Ligota Bialska:
    Sołtys: Dawid Pientka, skład Rady Sołeckiej: Markus Cziomer, Anna Kaczmarczyk, Aneta Kuźnik, Walerian Osiewacz, Michał Wilde.
  16. Łącznik:
    Sołtys: Irena Wotka, skład Rady Sołeckiej: Krzysztof Fiebich, Witold Hełmecki, Krystian Pientka, Henryk Sokoll, Artur Szczurek.
  17. Miłowice:
    Sołtys: Krystyna Puchała, skład Rady Sołeckiej: Danuta Dwojak, Kornelia Kułakowska, Ryszard Plicko, Andrzej Taradaj.
  18. Mokra:
    Sołtys: Maria Kaszowska, skład Rady Sołeckiej: Karol Biskup, Iwona Hartelt, Joanna Ziarko, Róża Ziarko.
  19. Nowa Wieś Prudnicka:
    Sołtys: Patryk Mierzwa, skład Rady Sołeckiej: Damian Drost, Tomasz Gorek, Jan Honisch, Magdalena Kontny, Roland Zboroń.
  20. Ogiernicze:
    Sołtys: Brygida Trinczek, skład Rady Sołeckiej: Marcin Batel, Alfred Honczek, Jan Honczek, Hubert Kamrat, Norbert Uliczka.
  21. Olbrachcice:
    Sołtys: Jan Smiatek, skład Rady Sołeckiej: Eugeniusz Augustyn, Andrzej Ernst, Joachim Grelich, Hubert Urbanek.
  22. Otoki:
    Sołtys: Sebastian Pella, skład Rady Sołeckiej: Zygmunt Dziony, Maria Grzywa, Robert Handzik, Sebastian Polak.
  23. Pogórze:
    Sołtys: Gabriela Neugebauer, skład Rady Sołeckiej: Ewa Fuchs, Mateusz Kołek, Anita Pientka, Gerard Uliczka, Jerzy Wistuba.
  24. Prężyna:
    Sołtys: Zygfryd Marzotko, skład Rady Sołeckiej: Robert Kosz, Krystian Kusber, Alfons Latta, Marcin Morawiec.
  25. Radostynia:
    Sołtys: Mariola Latus, skład Rady Sołeckiej: Anna Bajorek, Jolanta Broda, Jan Cebula, Sabina Drozd, Roman Kusber.
  26. Rostkowice:
    Sołtys: Alfred Krupa, skład Rady Sołeckiej: Wiktor Bota, Norbert Latta, Jan Strzoda.
  27. Solec:
    Sołtys: Justyna Czaja, skład Rady Sołeckiej: Kamil Badura, Tomasz Badura, Norbert Biela, Bernard Hollek, Korneliusz Wycisk.
  28. Śmicz:
    Sołtys: Mateusz Kosiński, skład Rady Sołeckiej: Tomasz Chlebik, Joachim Kaul, Angelika Lorenz, Andrzej Peszel, Fabian Stefanowski.
  29. Wasiłowice:
    Sołtys: Antoni Piecha, skład Rady Sołeckiej: Piotr Giirtler, Agata Niemiec, Rafał Wistuba, Joanna Szatka.
  30. Wilków:
    Sołtys: Alicja Spiller, skład Rady Sołeckiej: Karina Pelcar, Tomasz Twardy, Oskar Sobota, Ramona Cholewa.
Wersja XML